Inspirace na knihy, které budete dětem číst s radostí

Čtení dětem před spaním nemusí být utrpením. Nejen že v dětech povzbudíte kulturního ducha, ale také budete mít spoustu krásných chvil s vašimi drobečky, kteří to určitě ocení. Základem je vybrat správnou literaturu, která bude bavit jak vás, tak i děti. Máme pro vás pár tipů, jaké knihy vybrat.
čtení pro medvídky
Špalíček veršů a pohádek
Dodnes si pamatuji, jak nám z této knihy četla babička a i dnes u ní Špalíček od Hrubína můžu najít. Má jej připravený pro pravnoučata. Jedná se o soubor básniček a pohádek s nádhernými ilustracemi. Najdete zde známé i méně známé pohádky, třeba Červenou karkulku, Budulínka, Pacholíčka, Perníkovou chaloupku a spoustu říkadel pro nejmenší děti. Tato kniha je opravdu skvělá pro ty, kteří mají rádi klasiku.
O pejskovi a kočičce
Další klasika, kterou budete určitě znát z dětství, a která jenom tak neomrzí. Krásná sbírka kratších pohádek o pejskovi a kočičce, kteří spolu žijí v domečku a hospodaří jako lidé, tedy aspoň se o to snaží, je velice oblíbená jak u dětí, tak u dospělých. Zavzpomínejte si na dětství a přečtěte dětem, třeba jak pejsek s kočičkou pekli dort.
Gerda – Příběh velryby
Jedna z novějších knih pro děti, která není ani tak vhodná na předčítání před spaním, ale na společné listování a čtení. Proč? Protože má nádherné a působivé ilustrace. Přečtete si o malé velrybě Gerdě, která zůstává sama bez rodiny a bloudí oceánem. Potká spoustu přátel, kteří jí řeknou něco o svém životě. Prostě krásná naučná kniha pro děti, která vás bude opravdu bavit.
mladá čtenářka
Z deníku kocoura Modroočka
Další srdcovka z dětství, která doprovázela spoustu z nás. Vyprávění kocourka o jeho životě, od jeho prvních krůčků, až do chvíle kdy má své vlastní koťata. Kniha, která děti bude bavit, je totiž veselá a poví jim něco o zvířatech okolo nás. Pokud máte doma milovníka koček, je kocourek modroočko jasná volba.