Spotřebiče v domácnosti

A tak svítíme i tam kde nepotřebujeme, používáme výdobytky moderní doby, a tak nějak si ani neumíme představit tento svět bez elektřiny. Co všechno by nefungovalo a co by bez ní vzniklo za škody. Že ne? Pomysleli jste třeba jen na to, co máte v mrazáku? Nu, to by se bez proudu zkazilo a škoda je na světě.

Nu, necháme katastrofických vizí a vrhneme se na spotřebiče jako takové. Jistě to není jen mrazák, co máte doma. Jistě jich máte dalších dvacet. Nebo ne? Spočítejte si je. Určitě to bude více. V rodinném domku zcela jistě kolem padesáti. Že ne? Uvážili jste, že spotřebič je také žárovka? Ta také spotřebovává elektrickou energii, a ne zrovna málo. No, my však necháme žárovky žárovkami a podíváme se na spotřebiče jiné. Nabíječky, mixéry, žehličky, prostě takové ty věci skoro denní potřeby. Zdalipak jste si je někdy nechali zkontrolovat, jestli jsou v pořádku? Ne?

spotřebiče v kuchyni

V tom případě doporučuji navštívit web požárníků ve vašem kraji, kde naleznete kolik domácností vyhořelo kvůli vadnému spotřebiči. A je jedno, zda to bylo od rychlovarné konvice, nebo třeba nabíječky baterií. Škoda jsou vždy veliké. Revize spotřebičů se bohužel hodně podceňuje. Však proč za to platit, že jo. Škoda peněz. Takto přemýšlí každý. Když pak kouká na trosky vyhořelého domu, nebo bytu, tak se už může leda tak chytit za nos nebo za hlavu. Ušetřená tisícovka ho stála bydlení. Tak co, ještě stále si myslíte, že jste ušetřili?

mixér

Ze zákona vás k revizi spotřebičů nikdo nutit nemůže a ani nechce. Je to čistě vaše věc, zda to uděláte nebo ne. A vězte, že když vyhoříte, může se stát, že od pojišťovny nedostanete nic, pokud se neprokážete dokladem o kontrole vašich spotřebičů v domácnosti. Stejně jako k rozvodu elektřiny, může být požadováno i toto. Takže si ještě jednou řádně rozmyslete, zda si necháte revizi udělat, nebo zda to risknete. Přeji hodně štěstí.