Adekvátní péče o pleť a její typy

Péče o pleť je velmi důležitá. Je třeba tento fakt nepodceňovat. Zásadní je i vhodná péče pro daný typ pleti. Jen tak docílíte viditelného efektu a uděláte to nejlepší pro svou pokožku. Každý typ pleti potřebuje odlišný způsob péče a použití vhodných kosmetických produktů. Jestliže si nejste jisti, jaký typ pleti máte nebo potřebujete poradit, je nejlepší volbou obrátit se na kvalifikovaného odborníka zde , který vám i zodpoví případné veškeré vaše dotazy ohledně péče o vaši pokožku. Zároveň i poradí s výběrem vhodné kosmetiky.

černá čistící maska

Suchá pleť potřebuje vláhu!

 

Je prioritou používání kosmetických přípravků bez obsahu alkoholu. Ideální jsou především přípravky z lékárny. Nicméně důležitá je hydratace, tj. hydratační krémy apod. Suchá pleť potřebuje řádně promastit, osvědčená je i na noc obyčejná vazelína, na kterou nedá dopustit věhlasná americká herečka Jennifer Aniston. Jednou týdně dopřejte pokožce hydratační masku.

 

Normální pleť aneb její požadavky?

 

Jak už z názvu vyplývá, jedná se o pleť, která zkrátka nedisponuje výraznými odlišnostmi, ani nevyžaduje náročnou péči. Ale! I pro tento typ pleti je prvořadá dobrá a pravidelná péče. Jen tak si uchováte mladistvý a oslňující vzhled. Normální pleť potřebuje kosmetické produkty z řady denní i noční péče. Stejně tak i jednou či za dva týdny pleti dopřát masku, aby došlo ke zbavení veškerých odumřelých buněk. Jednou měsíčně se doporučuje peelingové ošetření doma či v kosmetickém salónu.

krabička krému

Smíšená pleť aneb známá T-zóna

 

Zde je zapotřebí používat výhradně přípravky určené pro tento typ pleti. Není vhodné používání peelingu. Naopak je vhodné alespoň jednou týdně použít čisticí masku. Není dobrá kosmetika s obsahem alkoholu, neboť by suchá místa mohla být nadměrně vysušená a mít šupinatou strukturu.

 

Mastná pleť aneb jak na zdárný boj

 

Možná se může zdát jako nejnáročnější v rámci péče, ale není tomu tak. Mastná pleť má i své výhody. Díky tomu, že pleť je takto více promaštěná, zůstává déle elastičtější a především disponuje mladistvým vzhledem i v pozdějším věku. Není nikdy vysušená. Je však důležité používání vhodných preparátů pro tento typ pleti. Častější používání pleťové masky i speciálních gelů. Adekvátní přes den je používat různé zmatňující emulze a lehké gely. Vyhněte se hutným krémům. Přes noc je lepší nechat pokožku volně dýchat.

 

Závěrem

 

Nikdy nechoďte spát bez odlíčení pleti! Je ideální pleti dopřát večerní důkladné odlíčení a i po ránu dopřát omytí vhodným produktem či micelární vodou.