Co byste měli vědět, než si pořídíte tažné zařízení

Stáváte se více pány situace – vozidlo s tažným zařízením lze považovat v jistém slova smyslu za jízdní soupravu. Můžete totiž kdykoli připojit vhodný typ přívěsu a zvýšit užitnou hodnotu svého vozu o další prvek. Tažná zařízení na Fabii II si obvykle pořizují lidé, co se neradi spoléhají na vnější okolnosti a raději si vše organizují sami. Stávají se pány situací při plánování dovolené s obytným karavanem nebo s nosičem jízdních kol, s vozíkem pro přepravu koní nebo s přívěsem se svařovanou nástavbou pro cestování s loďmi. Zároveň si sami zorganizují stěhování s přívěsným vozíkem, převážení věcí na chalupu, nákup nábytku, stavebního či zahradnického materiálu atd.

tažné zařízení

Dbejte na homologované výrobky – tažná zařízení musí být bezpečná nejen na papíře, ale hlavně v terénu. Musíte mít jistotu, že se na kouli za autem můžete stoprocentně spolehnout pokaždé, kdy dbáte na její správné využívání, zejména co se týče povolené zátěže. Na výběr máte tažná zařízení odnímatelná nebo pevná, která jsou častější variantou, a mnohdy i výhodnější.

přívěsný vozík

Nezapomeňte, že máte návěs za sebou – řízení soupravy s připojeným vozíkem či karavanem vyžaduje odlišná pravidla, např. dodržování bezpečné vzdálenosti, změnu v akceleraci, včasný odhad dopravních situací včetně brzdné dráhy a hlavně nepřeceňování vlastních schopností.

Vlastnictví versus pronájmy – za socialismu bývalo zvykem, že kdo měl kouli za autem, obvykle měl k dispozici i vlastní přívěs, v té době neexistovaly žádné oficiální půjčovny vozíků či karavanů, což znamenalo vždy vyšší investici do dalšího příslušenství. Dnes si můžete pohodlně pronajmout celou řadu přívěsů na libovolně volitelný časový rozsah, je to výhodné pro kutily, zahrádkáře, chataře i milovníky dobrodružství, kteří svou dovolenou tráví raději v kempech, než v přeplněných hotelích.