Pro šokovou chloraci je ideální chlor šok

Chcete si udržet čistou vodu v bazénu? Nechcete se při koupání obávat o své zdraví? Chcete mít dokonalý požitek z vodní relaxace? V tom případě musíte svědomitě pečovat o kvalitu bazénové vody, a to jak pravidelným zakrýváním nádrže, očistou těla před koupáním, výkonnou filtrací, a v neposlední řadě i spolehlivou bazénovou chemií.

bazének

Vždyť právě aktivní látka v podobě oxidačního činidla vás chrání před všemi nezvanými hosty v podobě sinic, řas a bakterií. Jakou bazénovou chemii zvolíte, je jen na vás. Mezi majiteli zahradních bazénů každopádně dlouhodobě vede aktivní chlór. Ten je spolehlivý a ve vodě stabilní, i za zhoršených podmínek. Nicméně i tak je potřeba jeho koncentraci ve vodním objemu nádrže pravidelně sledovat, stejně tak jako musíte sledovat i hodnotu pH v nádrži.

Správná hodnota pH v nádrži je nezbytná k tomu, aby zvolené přípravky bazénové chemie fungovaly tak, jak to od nich očekáváte. Dodržení doporučené koncentrace chlóru ve vodě je důležité proto, aby se ve vaší nádrži nepřemnožily sinice, řasy anebo jiné nežádoucí mikroorganismy. A pokud se vám náhodou stane, že koncentrace aktivní látky výrazně poklesne, třeba vlivem vysoké teploty a vysoké intenzity koupání v nádrži, je potřeba tento stav rychle napravit s pomocí přípravků určených pro šokovou chloraci nádrží. K těmto přípravkům patří organický chlorový granulát chlor šok anebo rychle rozpustný anorganický granulát chlor shock.

splívání

Oba dva přípravky se postarají o to, že hladina aktivního chlóru ve vodě skokově naroste. Liší se především v tom, že organicky vázaný chlór je vhodnější pro nádrže, které jsou plněny vodou s vysokou tvrdostí, což se často stává u podzemní vody. Organicky vázaný chlór vám v tomto případě nebude působit žádné komplikace, což by se naopak při využití anorganického granulátu mohlo stát. Podle toho, jaký je stav vody ve vaší nádrži, si můžete zvolit takový přípravek bazénové chemie, který bude právě pro vás ten pravý.