Výrobky od dětí

Před každými Vánoci děti ve školách a školkách vyrábí spoustu věcí, které nosí domů. Někdy to dokonce vyrábíte s nimi, protože to nesou do školy, aby to odnesli do domova důchodců. Takovéto výrobky jsou strašně důležité.
vánočná dekorace
Ne každá domácnost si libuje v zaplňování poliček věcmi,
které jim děti přinesli, jelikož je vyrobili tu nebo onde. Někteří rodiče si všechno hrdě pověsí do oken, obrázky připnou na lednici a věcmi na postavení si vyzdobí skříně nebo třeba i stoly. Děti jsou nesmírně hrdé, když jejich výrobky dojdou takového ocenění a buďme si jisti, že vnímají a vidí, jak je s jejich výrobky zacházeno.

Vidí-li, že jejich výrobek je někde vystaven, budou se příště snažit o to víc. Některé děti v návalu pýchy dojdou do takového extrému, že vyrábí něco pořád a nosí to rodičům k vystavení, ale to je jen jeden z extrémů

Výrobky pro rodiče

Stejně jako my přijímáme to, co nám vyrobili děti, neměli bychom zapomínat na to, že tu někde jsou i naši rodiče, kteří ač už jsme dospělí, budou jistě šťastní, když jim přineseme něco, co jsme sami vyrobili. I kdyby to měla být nějaká drobnost na pověšení na vánoční stromeček.

Vše co vyrobíte, v sobě ponese kousek Vaší práce,
a i když jsou bezesporu na naší zemi lidé, kteří nejsou schopni něco takového docenit, je tu naprostá většina těch, kterým něčím takovým uděláte radost. Protože to je možná hlavní účel dárků, dělat někomu radost.

Jen samotný fakt, že jste si vzpomněli je mnohdy více, než drahý dar. Každý to samozřejmě vnímá jinak a máme mezi sebou i takové lidi, kteří jsou zatíženi pouze na hmotné majetky.
šálek a sušenka

Výrobky pro vyrábění samo

Kolem nás je spousta příležitostí jít na nejrůznější semináře a akce pro veřejnost, kde se učíme nové věci a hlavně rukodělné práce jsou dnes ve velké oblibě. Rozvíjí nás a dávají nám možnost se u něčeho uvolnit, zároveň jsou velkou inspirací a do našeho života vnášejí nový rozměr.

Ti, kteří jednou začnou něco vyrábět, časem zjistí, že začali preferovat věci s jistou mírou, abychom tak řekli nepřesností, zkrátka a dobře
věci vyrobené a zatížené lidskou chybou,
kterou stroj nikdy nebude moci dosáhnout.

Hrnek s otiskem prstu hrnčíře, nebo barvený porcelán s chybějícím okvětním lístkem na jedné květině. Každá taková nepřesnost je svým způsobem sama o sobě jaksi kouzelná, nemyslíte?