ADDRESS


EMAIL

PHONE

Cyklistika – nenáročný sport, který vás uchvátí

Cyklistika patří k poměrně nenáročným sportům, přesto se jí řada lidí stále vyhýbá. My Češi rozhodně nepatříme mezi sportovní nadšence, tedy pokud se zrovna nejedná o „gaučing“. Obezita je stále více omílaným tématem a pravidelně se hýbe slabá třetina z nás. Tak v čem tkví problém? Možná je to pracovním nasazením, uspěchaným způsobem života nebo zkrátka jenom leností, která nám zabraňuje v jakékoliv fyzické aktivitě. V našem mladí byl jediný dopravní prostředek jízdní kolo, které jsme po dovršení osmnáctých narozenin s radostí vyměnili za dopravní automobil. Spousta lidí tak jízdní kolo uklidila do garáže nebo sklepa, kde poměrně slušná vrstva prachu ukazuje, že od té doby ho nikdo nevyndal.

cyklista na kole

I když se to tak na první pohled nemusí jevit, cyklistika je poměrně nenáročný sport, který je možné provozovat v jakémkoliv věku nebo tedy alespoň do chvíle, kdy nám úplně nevypoví zdraví. S oblibou tuto sportovní aktivitu vyhledávají lidí, kteří mají problémy s pohybovým aparátem nebo klouby. Jízda na kole na tyto partie vyvíjí jen minimální zátěž a na bolest kloubů si při cyklistice ani nevzpomenete.

jízdní kola

Bolest během jízdy? Nesmysl!

Mnoho lidí se potýká s bolestí během jízdy na kole, přitom pokud je jízdní kolo vybrána s ohledem na tělesnou konstrukci člověka, nic bolet nemá! Za bolest povětšinou může výběr špatného sedátka nebo upevnění. Ty mohou mít za následek namožení třísel a hýždí, která ale za pár dní odezní. V takovém případ je nasnadě navštívit specializovanou prodejnu, kde vám s výběrem nového sedátka jistě pomohou.

Cyklistické oblečení pro náročné

Kdo si cyklistiku oblíbí natolik, že se rozhodne vyměnit své sportovní oblečení za to cyklistické, tu máme několik typů. Cyklistické kalhoty samozřejmě bez spodního prádla jsou základ, k tomu dres, který bude přebytečnou vlhkost odvádět z těla a v horším počasí se hodí i mikiny craft.