Jak na detox

Ne přejdu k radám, chci upozornit, že detox není vhodný pro nezletilé slečny, nebo budoucí maminky, či při nemoci, kdy tělo potřebuje průběžný přísun živin.
Základní znalosti
Detox se drží od tří do deseti dnů. Pravý půst nemá nic společného s hladověním, nebo hubnutím, pokud ho podnikáte kvůli tomu, radši to rovnou vzdejte, protože kila vám pravděpodobně znovu naběhnou. Hlavní myšlenkou je zbavit se toxinů a začít znovu s “čistým štítem” A vyberte si pro to dny, kdy vás nečeká nic namáhavého jak fyzicky, tak i psychicky.
Jak teda na to mám jít?
skleněný hrnek
A už jdeme na konkrétní kroky. Celý proces spočívá v tom, že za den pijete velké množství tekutiny. Nejen vodu, ale hlavně Neera nápoj. Ten se skládá z čisté vody, kayenského pepře, citronů a sirupu. Na týden nápoj vyjde na necelých tisíc korun. Chuť sice není nic moc, ale bez toho se zkrátka neobejdete. Složení přispívá k pročištění těla, pepř urychluje spalování a citron na sebe navazuje cukry.
No a potom vám už nezbývá nic jiného než se zkrátka překonat a vydržet nejíst. Zpravidla se pro začátečníky doporučují kůry v průběhu tří dnů pro pokročilejší sedmidenní a potom už můžete vydržet i deset dní.  Ze začátku to bude těžké, ale po dni si na to tělo zvykne a nebudete pociťovat hlad. Pocit hladu je většinou více psychický než fyzický. Jsme zkrátka naučeni jíst v tuto denní dobu, a tak v ní jíme.
Jaké to má výhody?
dvě lahvičky
Mělo by to pomáhat nejen na očištění organismu a zrychlení metabolismu, ale také na vyčistění pleti a jiných kožních onemocnění, zejména tedy akné a celkové zklidnění organismu. Doporučuje se během kůry cvičit jógu, autogenní cvičení nebo taichi. Vhodné jsou také masáže nebo akupunktura.
Je ale důležité poslouchat svoje tělo a přestat, pokud vám dává varovné signály, že půst nesnáší dobře jako například opakované závratě nebo zvracení.