ADDRESS


EMAIL

PHONE

Proč raději zapuštěný bazén

Pěst na oko

Estetika je obor, který se mimo jiné zabývá vlivem harmonie na zdraví člověka. Zaměřuje se i na to, jak na nás působí různá dění a předměty, a jak je vnímáme jako součást prostředí, v němž se pohybujeme. Součástí estetiky je také zaměření pozornosti na sladění barev a na vliv tvarů kolem nás, což může vyvolávat odlišné psychické reakce. Jako příklad bychom mohli uvést sedací soupravu, kterou si pořídíte do malého bytu. Souprava bude příliš velká, zabere v obývacím pokoji mnoho místa, budete se tu cítit stísněně a navíc bude mít tak nevhodnou barvu a tvarové řešení, že vám tu bude připadat, jako „pěst na oko“.

kruh na hladině

S podobným scénářem se můžete setkat i u zahradních bazénů. Pořídíte-li si bazén nadzemní, který je pochopitelně velmi levný, budete se sice těšit z jeho přítomnosti už jen tím, že jste ušetřili spoustu financí, ale budete jej pravděpodobně vnímat, jako něco, co do vaší zahrady nepatří. Jako něco, co je tu jen dočasně, provizorně postaveno, a co tu očividně překáží. Výraz „pěst na oko“ se pro toto řešení přímo vybízí.

voda v bazénu

Jakmile však vsadíte na bazén zapuštěný do země https://www.bazenygluc.cz/, bude to docela jiná písnička. Ostatně, odjakživa se bazény stavěly tak, aby splynuly s okolním terénem. Ani dětská brouzdaliště nejsou v plaveckých a rekreačních areálech nadzemní, jednak se využívá přirozeného zázemí v podobě okolní zeminy, která bazén chrání před poškozením zvenčí, a pak je to i praktičtější, protože do zapuštěného bazénu můžete bez problémů skákat, což u nadzemního bazénu není vůbec možné.

Zapuštěný bazén nemusí být obří, stačí docela malý, velikostně odpovídající bazénkům nadzemním. Pro relaxaci a odpočinek to bohatě postačí a ten relax získá větší rozměr také proto, že bude bazén dobře vypadat, a že se tu budete cítit v přirozeném prostředí, a že to nebude ta pomyslná pěst na vašem oku.