Starý, ale stále účinný chlornan sodný

Ještě dříve, než jsme se s ním mohli setkat při ošetření bazénové vody, tak sklízel poměrně dost velký úspěch jako bělidlo. Nejčastějšími textiliemi, které s ním takto přišly do styku, byly bavlna a polyester. Je pravdou, že jeho působnost se rozšířila i na dezinfekci bazénové vody a jak je vidět, tak nezklamal ani v tomto případě. V podstatě je považován za klíčovou složku v přípravcích u velmi známého Sava. V dnešní době se ovšem jedná o přípravek, který obsahuje volný aktivní chlor. Chlornan sodný se může používat jak v automatických dávkovacích systémech, tak rovněž neublíží ručnímu dávkování pro domácí bazény a rozhodně je zcela bezpečný pro všechny typy bazénů.

kapka dezinfekce

Bazénová chemie je naším pomocníkem

Pokud máme bazén, tak se neubráníme tomu, aby do vody vnikly nějaké organické nečistoty. Nicméně nemusíme jim zrovna dovolit, aby se zde usídlily a ještě jim zde bylo dobře. V podstatě bychom to velmi brzo poznali na změně vody, která by získala naprosto jiný vzhled a možná by nám přestala i vonět. Tak daleko to nikdy nesmíme nechat dojít. Přece jenom investice do bazénu nejsou nijak malé a tak je třeba ho udržovat, aby nám co nejdéle sloužil. Je jisté, že nám k tomu může pomoci řada přípravků a bazénového příslušenství. Vybírat si lze se široké nabídky a tak si na své přijdou i příznivci bezchlorových chemických přípravků.

malý bazén

Roztok je nejrychlejší zbraň

Právě díky roztokům se aktivní látka, která se postará o viry a bakterie, rychleji dostane do bazénové vody a udělá tady z větší části pořádek. Nikdo se nemusí obávat toho, že by mu to nějak ublížilo na jeho zdraví. Přípravky prochází velmi přísnou kontrolou a na trh se dostávají v přijatelném stavu s ohledem na lidské zdraví. Daleko více bychom se měli právě obávat virů, bakterií a dalších nebezpečných látek, které se do vody velmi snadno dostanou. Pokud nemáme automatický systém, tak je třeba mít na paměti, že roztok je třeba aplikovat častěji, aby splnil svoji funkci na výbornou.