Nebankovní hypotéka a úvěr

O nebankovních půjčkách a úvěrech se začalo nejvíce mluvit až v posledních pár letech. Do novely zákona v roce 2016 to moc nestálo za řeč, protože si každý myslel, že jde o lichváře a mnoho společností také bylo nakloněných těmto nečeským praktikám. Chtěli za poskytnutí půjčky více, než by měli žádat podle zákona, proto vyšla novela a od té doby se hodně změnilo. Ty nebankovní společnosti, které zůstaly na trhu, si vydobyly své postavení na slunci, protože poskytují pouze prověřené a profesionální půjčky a úvěry. Jedná se sice o soukromé společnosti, ale v dnešní době nemusíte mít strach, když si právě u nich chcete půjčit peníze.

Ušetřete za bydlení

Jak je to tedy s nebankovními půjčkami a úvěry?

Nebankovní hypotéka je samozřejmě úvěr od soukromé společnosti s určitými podmínkami. Samozřejmě jako u každé obyčejné hypotéky i zde se ručí nemovitostí. Do zástavy můžete dát dům, byt, pozemek, chatu, budovu, nějaký objekt, zkrátka a dobře cokoliv podobného. Na základě odhadnuté ceny získáte třeba až 70% z její odhadní ceny. Díky ručení získáte i nízkou úrokovou sazbu. Hypotéky se sjednávají například až na 30 let doby splácení, aby se příliš vysokými částkami tolik nezatěžovali lidé. Měsíční splátka se rozpočítá a podle toho, kolik si potřebujete vzít hypotéku, podle nemovitosti, kterou dáte do zástavy, a podle úrokové sazby. Pak se Vám rozpočítá částka na období, které si zvolíte, třeba již zmíněných třicet let.

kalkulačka a čísla

Hledáte podobnou půjčku? Nechcete žádat u banky? V tom případě se bude jednat o nebankovní půjčku pod názvem americká hypotéka https://www.fahd.cz/americka-hypoteka-nebankovni/.

Úvěry se většinou berou na vyšší částky, stejně tak jako hypotéky, které se dají získat například pro stavbu domu, koupi bytu nebo na velké rekonstrukce.

Běžné půjčky si můžete sjednávat i na nižší částky, v těchto případech nemusíte ničím ručit a půjčí Vám od pár tisíc až po několik stovek tisíc.

Nebankovní společnosti poskytují podnikatelské úvěry – pro podnikatele a firmy a také spotřebitelské úvěry pro běžné občany a jejich potřeby.