Tipy na efektivní letní detoxy

Přestože praktikování detoxikačních očistných kúr je typické spíše pro počátek jara, ani v létě není od věci si z gruntu pročistit organismus a dopřát svému tělu potřebný oddech. Proč jsou detoxy důležité? Naše trávicí soustava bývá v průběhu času neustále vystavována různým negativním dopadům našeho životního stylu. Zejména velmi náročné jsou pro ni změny ve stravě, některé pokrmy, které jsou dlouho nebo obtížně stravitelné a při jejichž zpracovávání naše tělo spotřebuje velikou spoustu energie.

čerstvé citróny

Naše trávicí soustava zahrnuje samostatný orgán, který má detoxikační schopnosti, a tím jsou samozřejmě játra. Kromě nich také ledviny umožňují důkladnou filtraci. Hlavním účelem všech detoxikačních procesů je zejména očištění našeho těla zevnitř, zbavení se všech dlouho usazených bakterií, nečistot a obnovili si naši přirozenou střevní mikroflóru.

odvar z pampelišek

Které letní detoxy můžete v průběhu letních měsíců vyzkoušet? Nabízíme pár tipů na ty nejspolehlivější a všechny jsou samozřejmě přírodní:

  • Neera detox. Tento typ probíhá s pomocí látky Neera, kterou ve formě sirupu mícháme s čistou vodou, citrónovou šťávou a kajenským pepřem. Vaše tělo tato kombinace zbaví toxických látek, které se v jeho útrobách nahromadily a po jejich odplavení vám poskytne jedinečný pocit fyzické čistoty a lehkosti. Průběh detoxu je samozřejmě spojen s vynecháním pevné stravy, ideálně po několik dnů.
  • Ovocné a zeleninové šťávy. To je asi nejpřirozenější forma – jedná se o pití ovocných a zeleninových čerstvých šťáv. Vždy platí pravidlo, že bychom měli odšťavnit takový počet kusů, které bychom i reálně v daný moment byli schopni sníst v pevném stavu. Při přemíře kusů by naše tělo mohlo mít problém s nahromaděnými cukry a sacharidy.
  • Senna listy. Tyto lístky mají projímavé účinky, které vás sice zpočátku mohou trochu potrápit, nicméně jedná se rovněž o očistný proces, který je důležitý pro restart vašeho trávicího traktu.