Uberte na váze. Tělo vám poděkuje

Být trochu při těle není vyloženě na škodu, ale dál by to pokračovat neměl. V opačném případě by totiž u obézního jedince docházet i ke zdravotním problémům.

Uberte na váze. Tělo vám poděkuje

Je smutnou pravdou, že v našich končinách je obézních jedinců až běda. Čistě statisticky má každý druhý muž a každá třetí žena v naší vlasti nadváhu. To nejsou příliš lichotivá čísla. Mnoho z těchto lidí však dříve nebo později dojdou až do stavu obezity, která už však může být docela nebezpečná. Už nějaký ten pátek je dokázáno, že obezita ničí organismus a může způsobovat i řadu zdravotních komplikací. Některé se mohou přenést až do chronické fáze a zbavovat se jich je pak hodně náročné.

Dieta v západu slunce

Ne každý, kdo si myslí, že je obézní, problémy s velkou nadváhou skutečně má a platí to samozřejmě i naopak. Není totiž dobré řídit se pouze hmotností, ale i dalšími důležitými faktory. Proto se za vhodnější indikátor bere index BMI, který se dá spočítat pomocí speciální kalkulačky. Pokud ten je příliš vysoký, je to indikace k tomu něco změnit.

Vhodná strava

Samozřejmě, že změnou je myšlena hlavně změna stravy. Bez toho to nejde. Hubnout se špatným jídelníčkem je v podstatě nemožné. Dieta jako taková je tak doporučena vždy, když chce člověk ubrat na váze. Existuje celá řada dietních opatření, z nichž některá fungují skvěle, jiné méně dobře a mnohá nefungují vůbec. Na každého totiž platí něco jiného a to, po čem hubne Franta, po tom nemusí hubnout Karel. Existuje pochopitelně konsenzus na tom, že by se mělo razantním způsobem omezit tučné a sladké, ale to je tak všechno.

Dieta

Pomocník

Hubnutí je většinou dobře snášený proces, ale jedinci, kteří jsou až nadměrně obézní mohou mít hlavně v prvních měsících velké problémy. A to jak duševní, tak ale i fyzické. Nejvíce problematický je pak vlčí hlad, který se přikrádá hlavně ve večerních hodinách. Ten lze zvládnout silou vůle jen velmi složitě. Proto se doporučuje alespoň během prvních týdnů hubnoucího procesu brát léky, které tomu mají za úkol zabránit. Některé se dají koupit volně v lékárně, jiné jsou na předpis.