Uzavíratelné sáčky jsou netoxické, lehké, praktické a levné

Z polyetylenu se vyrábí hračky, sportovní a domácí potřeby, nářadí atd., ovšem největší segment výroby tvoří obalové materiály. Jedním z nejvyhledávanějších jsou sáčky s uzavíracím jezdcem (zipem).

rýže ve varném sáčku

Využijte vlastností polyetylenu ve svůj prospěch

Nestárne – pochopitelně musíte tento výraz vnímat tak trochu přeneseně, neboť se časem rozloží úplně vše – i kovy a plasty. Polyetylenu to však trvá řadu let a ve srovnání s lidským životem dokonce déle. Docela obyčejný pytlík vás pravděpodobně přežije, začne se rozkládat až po více než sto deseti letech.

Není toxický – ani po mnoha letech neuvolní ze své chemické vazby žádné toxické látky, takže pokud se rozhodnete skladovat v uzavíratelných sáčcích třeba kukuřičné lupínky nebo strouhaný kokos, klidně to můžete udělat, pouze s ohledem na dobu trvanlivosti samotné potraviny. Toxicita polyetylenu je v tomto směru srovnatelná s papírem.

koření v sáčcích

Nepřijímá ani nevydává zápach – vůči pachům je netečný, takže máte jistotu, že např. uložená svačina „nenatáhne“ plastový odér, jak tomu bývá např. u PVC a jiných plastů. Zároveň tak dobře těsní, že si klidně můžete pochutnat doma na Olomouckých tvarůžkách, a pokud dobře místnost vyvětráte a vložíte zbytek „pochoutky“ do uzavíratelného sáčku, nikdo další se o vaší pochoutce vůbec nemusí dozvědět.

Skladování sypkých materiálů – dovnitř uzavíratelného sáčku neproniká voda ani vlhkost, tím pádem budou všechny sypké materiály v původním stavu dlouhou dobu. Týká se to hlavně sádry a různých tmelů, lepidel, barviv, ale i některých tzv. hydroskopických látek, které vlivem vzdušné vlhkosti tvoří hrudky nebo ztrácí své původní vlastnosti. Někteří lidé takto skladují např. chlorid hořečnatý pro doplňování hořčíku do organismu.

Je lehký, skladný, levný a přehledný – můžete mít doma zásobu sáčků se zipem vzhledem k tomu, že nezaberou moc místa a jsou lehké. Pokud zvolíte transparentní verzi, nemusíte pak ani popisovat, co se nachází uvnitř.