ADDRESS


EMAIL

PHONE

Voňavé kouzlo v lahvičce

I v případě, že nejsme zrovna masér profesionál, ani nemáme masážní kurz, můžeme si doma sami nebo společně s partnerem dopřát relaxační masáž. Určitě nám zlepší náladu, prospěje po fyzické i psychické stránce. Po pracovní dni plném práce a stresu si to jistě zasloužíme. Ruce a tělo zjemní příjemně vonící masážní olej. Uvolníme si svaly na obličeji, ztuhlou šíji a záda. Vhodný olej si můžeme koupit, ale také vyrobit svůj vlastní, „šitý na tělo“! Taková výroba domácí kosmetiky je zajímavou činností, má své kouzlo a může se mnohým stát krásným koníčkem. A také přesně víme, z čeho tvoříme, co si na své tělo pak vlastně dáváme. I když na svůj masážní olejíček použijeme velmi kvalitní suroviny, bude levnější než ten z obchodů. Vyzkoušíme různé kombinace vůní a vytvoříme si třeba naprosto originální, „na míru“. Proč to tedy nezkusit? Není to tak složité!masážní olej v lahvičce.jpg
 
Základem je kvalitní rostlinný olej
Základní složkou masážních olejů je vždy 100% rostlinný olej. Nejvhodnější jsou ty, které jsou lisované za studena. Můžeme použít třeba olej olivový nebo slunečnicový. Vhodný je ale též například kokosový, mandlový, meruňkový, makový či sezamový. Dají se i kombinovat. Záleží na tom, jakou chceme výslednou konzistenci a jaké požadujeme účinky.
 
Esenciální oleje jako aromatická složka
Do připravené základní báze potom přidáme složku aromatickou – některý esenciální olej. Výběr opět záleží na našem vkusu, preferované vůni. Ale pozor! Tuto surovinu přidáváme po kapkách. Měla by totiž tvořit pouze 1 až 3 % výsledného produktu.
 
Nakonec zakonzervujeme
Ke konzervaci použijeme stabilizátor. Předejdeme tak například žluknutí. Výrazně prodloužíme životnost výrobku přidáním oleje z rozmarýnu nebo vitamínu E.
 
Nakonec přinášíme pár osvědčených receptů na masážní oleje:
 

  • pro uklidnění

Základ tvoří jeden díl slunečnicového a jeden díl mandlového oleje. Esenciální olej přidáme levandulový a meruňkový.
 

  •  pro regeneraci

K základu použijeme olivový olej. Esenciální složku tvoří olej mátový, levandulový a citrónový.
 masáž obličeje ženy.jpg

  • pro zahřátí

Základ vznikne z jednoho dílu mandlového a jednoho dílu meruňkového oleje. Přidáme esenciální olej pomerančový a skořicový.