Filtrace jako nezbytná výbava každého bazénu


Žádný bazén se neobejde bez pravidelného čištění vody. Žádný bazén se proto neobejde bez filtrační jednotky. Vodu v bazénu totiž není možné pouze chemicky desinfikovat – organické i anorganické nečistoty je nezbytné postupně odstraňovat z vody pryč. To největší znečištění je možné odstranit s pomocí dnové či hladinové síťky, nicméně drobné nečistoty neodstraní nic jiného než právě vhodná filtrace. Bez té se obejdou pouze ty nejmenší dětské bazénky, fontánky a brouzdaliště, protože u takových minimálních objemů je možné vodu pravidelně vyměňovat za čistou.

kapka

Každá filtrace sestává z bazénového čerpadla a samotné filtrační jednotky. V té se nachází filtrační materiál – vybírat si můžete z několika dostupných náplní od filtračních kuliček, přes zeolit až po písek. A právě pískové filtrace jsou mezi majiteli zahradních bazénů velmi oblíbené.

pes v bazénu

Jsou totiž velice spolehlivé a fungují na osvědčeném principu, navíc se plní přírodním, a poměrně levným materiálem. K naplnění pískové filtrace ovšem není možné použít libovolný druh písku. Nezbytné je využití kvalitních ostrohranných křemenných písků o určité velikosti zrn. Jedině taková ostrohranná písková zrna zachytí veškeré potřebné nečistoty, které se do vaší bazénové vody mohou dostat.
Se správným výběrem bazénové filtrace vám jistě poradí prodejce, nicméně nikdy není na škodu přečíst si předem nějaké informace, abyste získali alespoň základní přehled. V tomto směru vám jistě skvěle poslouží článek o pískových filtracích na webových stránkách spolehlivého prodejce bazénového příslušenství.

Mimo jiné tak zjistíte, jak výkonné čerpadlo byste si vzhledem k objemu své vodní nádrže měli pořídit. Navíc, nezáleží jen na tom, kolik se do vašeho bazénu vejde kubíků vody, ale také na tom, zda budete chtít k filtraci připojit také další bazénové příslušenství, jako je třeba bazénový vysavač anebo třeba automatický dávkovač chemických přípravků na desinfekci vody.