ADDRESS


EMAIL

PHONE

Pořizujeme výbavičku pro miminko

Všechny nastávající rodiče čeká obcházení obchůdků s potřebami pro kojence. Všichni totiž chceme pro své děti pořídit ty nejlepší a nejkrásnější věci do výbavičky. Jako první věcí, kterou budete pořizovat, bude bezesporu kočárek. Kočárek je nejdražší položkou a proto byste měli být při jeho výběru pečlivý. Zvažte, kde budete s kočárkem nejvíce jezdit. Do terénu se vám bude hodit kočárek s velkými pevnými koly, do města si pořiďte kočárek s předními otočnými koly. Je výhodné koupit tzv. dvoj nebo trojkombinaci. Dvojkombinace se skládá z hluboké a sportovní korby, trojkombinace navíc obsahuje i autosedačku pro miminko.

rodina

Další věcí, kterou bude miminko potřebovat, je postýlka. Vybírat si můžete z několika barev a motivů. Nezapomeňte přikoupit kvalitní matraci, peřinku s polštářkem a lůžkoviny. Hodit se bude také chránič matrace, který vám usnadní čištění zašpiněné matrace. Trendem posledních let je také mantinel do postýlky nebo hnízdečko. Můžete si vybrat, jestli budete miminko koupat v klasické vaničce nebo koupacím kyblíku. Do vaničky si pořiďte lehátko, které vám usnadní manipulaci s miminkem. Pokožka miminka je citlivá, a proto vybírejte kosmetiku určenou právě pro ty nejmenší nejlépe na přírodní bázi. Pokud máte v bytě místo, neváhejte s koupí přebalovacího pultu s komodou. Všechny věci potřebné na přebalování budete mít na jednom místě a v komodě uložíte oblečení pro miminko.

žena s kočárkem

Pak už vám zbývá koupit oblečení pro miminko. Ideální je nechat si poradit od zkušenějších maminek, kolik kusů od jaké velikosti si máte pořídit. Miminko totiž v prvním roce života vystřídá až 6 velikostí, takže je zbytečné nakupovat pro novorozence spoustu oblečků ve vel. 50 nebo 56. Na začátku si vystačíte s několika body s dlouhým rukávem, dupačkami nebo polodupačkami, třemi overálky na spaní, ponožkami, čepičkou, mikinou nebo zimní kombinézou. Pořiďte si také zavinovačku, ve které se miminko cítí v bezpečí. Oblečení dopředu vyperte v prášku nebo gelu určenému pro miminka a vyžehlete.