Výhodnost nebankovních úvěrů

Nebankovní úvěry jsou pro mnohé trnem v oku, neboť jsou předzvěstí nevýhodných a mnohdy předražených úvěrových produktů. Možná by ovšem bylo dobré tento mýtus konečně vyvrátit a říct si, že pro jinou skupinu žadatelů mnohdy znamenají jedinou záchranou stanici před krachem. Proč jsou nebankovní společnosti stále vyhledávanější a v jakých případech se pro ně rozhodnout?

Měsíční příjmy/výdaje

Aby bylo možné úvěr plnohodnotně splácet, je zapotřebí pravidelný měsíční příjem. V případě, kdy žadatel není schopen výši svých příjmu nijak doložit, je to pro banku jasný ukazatel k zamítnutí jeho žádosti.

měsíční výdaje

Pravidelný měsíční příjem navíc musí být doložen pracovní smlouvou na dobu neurčitou, která zajistí alespoň minimální záruku ze strany žadatele. V případě pracovní smlouvy na dobu určitou, je možné úvěr sjednat jen na dobu, po které bude trvat pracovní smlouva žadatele. Zkušební či výpovědní lhůta je ale pro bankovní společnosti neakceptovatelná.

Registr dlužníků

Negativní záznam v registru dlužníků je druhý nejčastější důvod, pro který musí banka žádost zamítnout. Platební morálka každého z nás je pravidelně zaznamenávána v čtyřech českých registrech, do kterých mají bankovní i nebankovní společností volný přístup. Pokud se žadatel někdy v minulosti ocitl v situaci, kdy nebyl schopen plnohodnotně splácet své závazky, s největší pravděpodobností v registru budou jeho údaje figurovat. Pro banku jasný důkaz nedůvěryhodnosti klienta. Jak je tomu ale u nebankovních společností?

uskutečněný kontrakt

Mnoho nebankovních společností je ke svým žadatelům benevolentnější. Do registru buď vůbec nenahlíží, nebo neberou negativní záznam v registru dlužníků jako důvod k zamítnutí. Krom toho řada těchto nebankovních společností nenabízí pouze rychlé spotřebitelské úvěry, ale třeba i ty hypoteční. Slyšeli jste už o nebankovní hypotéce bez registru?